top of page

JAK PRZEBIEGA PROJEKT?

ETAP O

inwentaryzacja 

i "100 pytań do"

Współpraca rozpoczyna się spotkaniem na miejscu budowy i inwentaryzacją  (oczywiście, jeśli takowa jest potrzebna). Dzięki temu istnieje możliwość poznania i zrozumienia przestrzeni oraz sporządzenia dokumentacji fotograficznej, która ułatwia dalszy proces projektowy.
Jest to jedno z ważniejszych spotkań, ponieważ wtedy dowiaduję się jakie są Państwa oczekiwania, jakie kolory i materiały darzone są aprobatą, a jakie nie.
Wówczas również podpisujemy umowę, w której określone są szczegóły dotyczące współpracy, takie jak np. harmonogram prac i terminy rozliczeń.

ETAP I

pierwsze koncepcje

Po pierwszym spotkaniu i ustaleniu głównych założeń dotyczących projektu, przyszedł czas na projekty koncepcyjne, czyli stworzenie kilku rozwiązań funkcjonalnych na dane wnętrze. Z reguły jest to od 3 do 5 różnych układów funkcji pomieszczeń. Nad koncepcją ostateczną pracujemy "do skutku", czyli do momentu, aż obie strony będą usatysfakcjonowane. Nie ma konieczności akceptowania konkretnego układu od razu, istnieje możliwość łączenia kilku pomysłów do momentu spełnienia wszystkich Państwa wymogów i założeń funkcjonalnych. Kiedy wiemy jaki kształt będą miały dane pomieszczenia oraz ich wyposażenie, przechodzimy do kolejnego etapu.

ETAP II

uszczegółowienie

koncepcji po korekcie

Inwestora

Po niezbędnych konsultacjach z Państwem powstaje szczegółowy projekt przestrzeni w formie rzutu. Jest to tzw. rzut wykonawczy (techniczny) - z jego kompletnej wersji ekipa zajmująca się wykończeniem wnętrza może przystępować do prac budowlanych. 
Rzut wykonawczy (techniczny) jest w pełni zwymiarowany, zawiera projekt funkcjonalny, elektryczny (rozmieszczenie gniazd, włączników, SAT, Internet oraz innych), wod-kan (miejsca podłączeń zlewów, umywalek, pralki, zmywarki), osobny rzut sufitów, na których zaznaczone są punkty świetlne oraz nietypowe sufity (obniżane, drewniane, podwieszane itp.). Opisane są również sprzęty przeznaczone pod zabudowę takie jak np. lodówka, zmywarka czy pralka. 
Na tym etapie dobieramy również okładziny podłogowe i ścienne, spójną kolorystykę na całe wnętrze, oprawy oświetleniowe oraz drobne elementy oddające zamyślony charakter.
Na każdym z dotychczasowych etapów mogą Państwo decydować o ostatecznym wyrazie projektu i proponowanych rozwiązań materiałowych.

ETAP III

wizualizacje

Wizualizacje 3D są idealnym poglądowym narzędziem do odzwierciedlenia zamysłu projektowego. Powstają równolegle z bieżącymi ustaleniami po zamknięciu ETAPU I, czyli z rzutem wykonawczym. 
Komputerowe zdjęcia 3d pokazują jak w wersji poglądowej będzie wyglądało dane pomieszczenie, jego kolor, faktury materiałów oraz formy projektowanych elementów. 
Na każde pomieszczenie przewidziane jest od 2 do 4 ujęć (w zależności od potrzeb przestrzeni).

ETAP IV

nadzór autorski

To przede wszystkim pomoc w wyborze wykonawcy oraz nadzór prac budowlanych, ponieważ to głównie od nich zależy jakość i efekt końcowy. Jeśli pojawią się niedające się przewidzieć wcześniej wątpliwości wykonawcze, wówczas dokonam niezbędnych zmian spójnych z założoną wizją projektową. 
Wizyty na budowie mają na celu stwierdzenie zgodności realizacji robót budowlanych z dokumentacją projektową wykonaną przeze mnie, uzgodnienie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych, wyjaśnienie wątpliwości dotyczących rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej, dokonywanie odbiorów po zakończeniu poszczególnych prac wykończeniowych. Przez cały okres prac zarówno projektowych jak i wykończeniowych pozostaję z Państwem i wykonawcami w stałym kontakcie telefonicznym.
Cena projektu zawiera trzy wizyty na budowie, każda kolejna jest dodatkowo płatna, chyba że w etapie wcześniejszym zostało ustalone inaczej.

*

zestawienie dokumentów,

czyli książka projektu

Po zakończeniu wszystkich etapów prac, Inwestor otrzymuje książkę projektu, w której znajdują się wszystkie rysunki techniczne pomieszczenia, widoki ścian, przekroje, rysunki projektowanych mebli, wizualizacje oraz zestawienie wszystkich elementów wyposażenia wnętrza w odpowiednich ilościach. Dzięki temu wiesz, ile litrów farby kupić, gdzie pojechać po płytki podłogowe, panele, czy oświetlenie. W zestawieniu zebrane są wszystkie produkty ze zdjęciem, ilością, ceną oraz miejscem gdzie są dostępne.
bottom of page